Java ile Nesne-Merkezli Programlamaya Giriş

Deal Score+7
Deal Score+7

Bu eğitim, dünyanın en yaygın dillerinden olan Java’yı ve nesne-merkezli programlamayı (OOP), en temelinden öğretmeyi hedefler. Eğitimi almak için, öğrenmeyi tutkuyla istemek dışında bir şart yoktur. Bu eğitimde “Java”nın kelime anlamından ve tarihinden başlayarak, satır satır nasıl kod yazılır, nasıl derlenir ve çalıştırılır, varsa hataları nasıl düzeltilir, tüm bunları keyifle öğreneceksiniz. Konular en başından kalıtım ve enuma kadar detaylı bir şekilde işlenecektir.

Eğitimin başında Java dilinin en temel özelliklerini, söz dizimi kurallarını (syntax & grammar), anahtar kelimeleri, yorumları, veri tiplerini ele aldıktan sonra Java ile yordamsal (procedural) ve nesne-merkezli (object-oriented) programlamaya derin bir şekilde girilmektedir. Dolayısıyla eğitimde for, while, if-else, switch-case vb. akış kontrol (flow control) yapılarından sonra nesne oluşturma, kurucular (constructors), nesne ve sınıf alanları ve metotları, statik ve this anahtar kelimeleri ve kalıtım/miras (inheritance) konuları ele alınacaktır. Ayrıca en çok kullanılan, String, Date, vb. sınıflar ile diziler (arrays) ve enum da eğitimin konuları arasındadır.

Bu eğitimde hem algoritmik düşünceye hem de nesne-merkezli düşünceye giriş yapılacaktır. Akış kontrol yapılarının işlendiği kısımlarda yoğun algoritmik örnekler vardır. Nesneler kısmında ise farklı nesne modelleme örnekleri verilmektedir.

Java’nın yeni sürümleri çıktıkça, ele alınan konularda yenilikler olursa, bu yenilikleri ele alan yeni bölümler eğitime eklenecektir.

Bu eğitim Oracle’ın Java sertifikalarına hazırlık olarak da alınabilir.

Bu eğitim çok detaylıdır, konuları bildiğinizi düşünseniz bile, atlamadan ve sindirerek ilerleyin. Tüm örneklerini çalıştırın, oynayın, bozun, her şeyin nedenini anlayın ve tekrar çalışır hale getirin. Kendi örneklerinizi yazın, benzer teknikleri uygulayın, ödevleri muhakkak yapın. Ödevlerin çözümlerini de kod olarak paylaşacağım. Ayrıca bazı ödevlerin çözümlerini videolarda da bulacaksınız.

Eğitimin kaynak kodlarına hem Github üzerinden hem de Eclipse projesi olarak ulaşabilirsiniz. Github’da ayrıca PDF yansılar (slides) da var. (Yansılarda zaman zaman sonradan yaptığım değişiklikleri de görebilirsiniz.) Bunun için 1. bölümün resourcelarına bakın.

Bu eğitim online canlı derslerle yapıldığı için sıklıkla katılımcı sorularına cevap verdiğimi göreceksiniz. Umarım bu durum eğitimden elde edeceğiniz faydayı arttırır. Siz de ihtiyaç duyduğunuzda, eğitimle ilgili, yansılarda mesela, herhangi bir yanlışlık, düzeltme ihtiyacı vs. olduğunu düşündüğünüzde bana akin@javaturk.org adresinden bana ulaşabilirsiniz.


Author : Akin Kaldiroglu

Ratings : 4,8 / 5.0

Students : 11.128 öğrenci

https://www.udemy.com/java-ile-nesne-merkezli-programlamaya-giris/?couponCode=FBC610FCA45A6E5F6E72

Category : BT ve Yazılım, Diğer BT ve Yazılım, Java

Logo